Laser frakcyjny – twarz – odmładzanie, eliminacja zmarszczek, blizn, przebarwień, poszerzonych porów

Nowoczesne techniki laserowe umożliwiają uzyskanie wysokiej skuteczności zabiegów przy stosunkowo niskim ryzyku powikłań.

Zabieg ablacyjnym laserem frakcyjnym polega na punktowym naświetlaniu powierzchni skóry, w wyniku czego tworzą się walcowate struktury powstałe w wyniku działania światła lasera, otoczone przez nienaruszone, zdrowe obszary tkanki. Wytworzone w skórze mikrokolumny skoagulowanej termicznie tkanki mają średnicę ok. 0,1 mm, a ich środkowa część – w przypadku zabiegów ablacyjnych – jest odparowywana. Dzięki temu, zabiegi ablacyjne są mniej bolesne , a jednocześnie bardziej skuteczne, gdyż działanie lasera może sięgać głębiej w warstwy skóry.

Korzyścią z zabiegu jest bardzo intensywne pobudzenie procesów regeneracji skóry, w szczególności struktur kolagenowych, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum naruszania integralności zewnętrznych powłok skóry, dzięki czemu ograniczamy ryzyko zakażeń lub blizn i przyspieszamy okres rekonwalescencji. Uzyskiwane podczas zabiegu kontrolowane uszkodzenie termiczne dotyczy zazwyczaj około 5-10% powierzchni skóry.

Laser frakcyjny pozwala na osiąganie bezpiecznych i bardziej przewidywalnych niż przy innych zabiegach rezultatów. Może być stosowany w przypadku wielu defektów, które wcześniej można było likwidować tylko metodami inwazyjnymi.

Wskazania

 

– odmładzanie skóry, zmarszczki okolicy oczu i ust

– odmładzanie szyi , dekoltu, dłoni, nóg i ramion

– przebarwienia

– blizny potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych lub pourazowe

– rozszerzone pory skóry

 

 

Resurfacing laserowy

Zabieg resurfacingu laserowego jest skutecznym sposobem poprawy nieregularności faktury skóry, przebarwień, delikatnych i głębokich zmarszczek. Najlepsze wyniki można uzyskać u osób z umiarkowanymi lub znacznymi objawami uszkodzenia skóry przez światło, obecnością zmarszczek i blizn.

Jakie są oczekiwane korzyści resurfacingu laserowego?

Osoby poddawane terapii resurfacingu laserowego mogą spodziewać się uzyskania widocznych i trwałych efektów. Po zabiegu skóra wygląda młodziej, zdrowiej, a proces poprawy jakości skóry trwa do 6 miesięcy, kiedy to następuje przebudowa kolagenu. Odległe wyniki naświetlania laserem są doskonałe i uzyskana poprawa utrzymuje się w 80% u osób ocenianych po 4 latach.

Laserowe usuwanie rozstępów skórnych

Istotnym defektem kosmetycznym, z którym boryka się wiele kobiet są rozstępy skórne. Charakteryzują się one spłaszczeniem i atrofią naskórka, a pojawiają się najczęściej w związku z ciążą, otyłością, dojrzewaniem oraz patologiami w postaci nadczynności kory nadnerczy lub leczeniem kortykosterydami. Etiologia rozstępów związana jest z jednej strony z trakcją i rozciąganiem tkanki, a z drugiej z czynnikami hormonalnymi. W badaniu mikroskopowym widoczne jest scieńczenie naskórka i ułożenie pasm kolagenu w proste, równoległe linie. Zastosowanie fototermolizy frakcyjnej daje szansę na poprawę histologiczną i kliniczną rozstępów purpurowych i różowych, ale w największym stopniu dotyczy to rozstępów białych. Przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji jest typowy dla tego typu zabiegów. Objawy niepożądane postępowania zabiegowego są przemijające i ograniczają się do rumienia, obrzęku i pigmentacji.

 

 

Postępowanie pozabiegowe

 

W dniu zabiegu skóra będzie bardzo zaczerwieniona, czasem nawet opuchnięta. Zaczerwienienie ustępuje zazwyczaj w ciągu 2-3 dni. Strupki po zabiegu odpadają w ciągu 5-10 dni. Reakcja na zabieg jest bardzo indywidualna, lekkie zaczerwienienie może utrzymywać się nawet do kilku tygodni.

W ciągu kolejnych 2-3 dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na zbyt niskie i zbyt wysokie temperatury. Oczyszczać skórę rano i wieczorem, nawilżać kremem, można nakładać makijaż. Przez co najmniej miesiąc zabronione jest opalanie, a później należy używać filtrów ochronnych z wysoką protekcją (SPF powyżej 30). Przez miesiąc nie należy wykonywać na leczonej okolicy zabiegów (peelingów, dermabrazji ani innych zabiegów podrażniających skórę).

cena: 1600 zł